Kontakt

+48 664 000 061

Image
Image
Image
Image

Implantologia

20 lat doświadczenia

Implantologia oraz rekonstrukcje protetyczne

Każdy pacjent, który zgłasza się do naszej Kliniki celem rekonstrukcji pojedynczego utraconego zęba-implantem, czy rekonstrukcji wszystkich utraconych zębów-wieloma implantami, poddawany jest pełnej procedurze przygotowawczej.

  1. BADANIE JAMY USTNEJ – ocenimy miejscowe warunki do implantacji, obecność kamienia nazębnego oraz ubytków próchnicowych, zbadamy zdrowie dziąseł.

  2. BADANIA OBRAZOWE- podstawowym badaniem do oceny ilości i jakości kości potrzebnej do wszczepienia implantu jest tomografia komputerowa (tzw. CBCT) oraz pantomogram.

  3. USTALENIE PLANU LECZENIA – na wizycie ocenimy twoje potrzeby. Zlecimy badania podstawowe krwi i zbierzemy wszystkie informacje niezbędne do stworzenie planu leczenia, planu zabiegu a tym samym zapewnimy Państwu maksymalne bezpieczeństwo.

  4. KOSZTORYS - po zaprezentowaniu planu leczenia, przygotujemy dla Państwa szczegółowy kosztorys odpowiednio dostosowany do Państwa możliwości finansowych

  5. AKCEPTACJA – zarówno przygotowany przez nas plan leczenia jak i kosztorys, pozwoli Państwu świadomie podjąć decyzję dotyczącą leczenia. Będzie nam niezmiernie miło być razem z Państwem w tej podróży, której finałem będzie piękny, zdrowy uśmiech.  

Dlaczego implanty?
Implanty dentystyczne mają dużą przewagę w porównaniu z tradycyjnymi koronami i mostami. Dziewięć powodów, dla których warto rozważyć użycie implantów zamiast innych rozwiązań:

  1. Wyglądają, funkcjonują i są odczuwane jak własne zęby
  2. Nie trzeba szlifować zdrowych zębów, by przymocować brakujący ząb
  3. Zapobiegają utracie kości szczęk
  4. Implanty dentystyczne nie wymagają żadnych klejów do utrzymania ich we właściwym miejscu
  5. Eliminują dyskomfort i uczucie niepewności związane z luźnymi, źle dopasowanymi protezami
  6. Otrzymujesz stabilne i stałe sztuczne zęby
  7. Funkcjonalność- zostaje przywrócona zdolność gryzienia, żucia i mówienia
  8. Dbasz jak o własne zęby- tylko zwykłe szczotkowanie i nitkowanie
  9. Trwały rezultat.

RÓŻNE ROZWIĄZANIA OPARTE NA IMPLANTACH
Proponujemy implanty stomatologiczne w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów a nawet braków pełnych łuków zębowych. 
Implanty pojedynczych zębów – to opcja przeznaczona w sytuacji braku pojedynczego zęba. To najlepszy i najczęstszy wybór jeśli utraciłeś pojedynczy ząb
Most na implantach – jeśli masz dwa lub więcej brakujących obok siebie zębów, most na implantach może być doskonałym rozwiązaniem. To rozwiązanie nie wymaga szlifowania własnych, zdrowych zębów 
Protezy wsparte na implantach – to świetna alternatywa do tradycyjnych protez ruchomych. Mocowane na implantach protezy całkowite zapewniają wyjątkową ich stabilność i wytrzymałość. Nie musisz się już obawiać że proteza będzie nie stabilna. Nie będziesz musiał używać klejów do protez.

JAK PRZEBIEGA PROCEDURA WPROWADZENIA IMPLANTU STOMATOLOGICZNEGO?

W GALILEO STOMATOLOGIA oferujemy zaawansowane techniki implantacji pod kontrolą doświadczonego specjalisty chirurga, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz najlepsze możliwe rezultaty. 

Cały proces leczniczy poprzedzony jest wnikliwym badaniem i kwalifikacją do zabiegu.      

Zabieg wprowadzenia implantu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na umieszczeniu niewielkiego, tytanowego elementu-śruby tytanowej (implantu) w kości, w miejscu brakującego zęba. 

Tytan jest niezwykle trwałym i biokompatybilnym materiałem, dzięki czemu idealnie nadaje się jako fundament pod przyszłą koronę.  

Tak wprowadzony implant, dzięki biologicznemu procesowi integracji powierzchni implantu z kością (tzw.osteointegracja), który trwa średnio od 3 do 6 miesięcy, pozwoli lekarzowi wykonać i zamocować na implancie stałą koronę, most lub protezę. 

LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE BARDZIEJ PRECYZYJNE I PRZEWIDYWALNE DZIĘKI SZABLONOM CHIRURGICZNYM

W GALILEO STOMATOLOGIA nacisk położyliśmy na nowe technologie  które pozwalają lekarzowi dokładnie zdiagnozować problem, z którym zgłosił się pacjent oraz w dalszym etapie  precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne. 

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny tomograf komputerowy wiązki stożkowej (CBCT) firmy Sirona pozwalający ocenić m.in. istniejące warunki kostne w obrębie kości szczęk i żuchwy niezbędne do wprowadzenia implantów zębowych, a także współistniejące schorzenia, które mogą uniemożliwić planowaną implantację.
       
Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, drukarkom 3D, przygotowujemy szablon chirurgiczny, który później posłuży lekarzowi chirurgowi na precyzyjne umieszczenie implantu w kości szczęk. 

Zalety szablonów chirurgicznych:

  • zwiększenie precyzji i dokładności implantacji
  • zmniejszenie ryzyka powikłań
  • bardziej przewidywalne wyniki
  • skrócenie czasu leczenia

JAK DŁUGO IMPLANTY MOGĄ WYTRZYMAĆ W JAMIE USTNEJ? 

Po zrośnięciu z kością szczęki, implanty zazwyczaj stają się stałą, integralną częścią jamy ustnej. Korona, most lub proteza przymocowana do implantu (implantów) zwykle wytrzymuje kilka lat, a nawet dziesięciolecia, zanim potencjalnie będzie wymagać wymiany. 

Ważne jest, aby pamiętać, że na trwałość i przeżywalność implantów stomatologicznych w jamie ustnej mają wpływ:

  • odpowiednia higiena w jamie ustnej (szczotkowanie, nitkowanie)
  • regularne, rutynowe wizyty kontrolne u lekarza implantologa 
  • profesjonalne czyszczenie zębów ze złogów kamienia nazębnego i osadu
  • uzupełnienie pozostałych braków zębowych celem zniwelowania przeciążeń w jamie ustnej
  • choroby przyzębia (paradontoza)
  • palenie papierosów
CZY IMPLANTY SĄ NA ZAWSZE ?

Nigdy nie moglibyśmy powiedzieć, że implanty będą na zawsze, ponieważ będąc w jamie ustnej, mogą  podlegać tym samym procesom chorobowym, co własne zęby- takie jak choroby dziąseł i złamania. Implant, tak jak naturalny ząb, otoczony jest dziąsłem, które chroni je przed infekcjami. 

Jeżeli implanty narażone są na działanie bakterii znajdujących się w osadach i w płytce nazębnej, powstaje stan zapalny otaczającego implant dziąsła. Chroniczny stan zapalny spowodowany przez osad na zębach lub implantach prowadzi do zaniku kości i utraty zębów/implantów. 

Dlatego po sukcesie zabiegu implantacji pozostaje nam wraz z Pacjentem dbanie o jak najdłuższe utrzymanie efektów naszej pracy. Nowe zęby zamocowane na implantach będą długowieczne tylko u tych Pacjentów, którzy podejmą się utrzymać wzorową higienę jamy ustnej. Zaniedbania higieniczne mogą prowadzić do zapalenia kości i odrzutu implantu. 

Aby pozbyć się trudnych do usunięcia osadów zalecamy dwa do trzech razy w roku czyścić swoje implanty w gabinecie stomatologicznym.
Przy odpowiedniej dbałości o jamę ustną, implanty mają jeden z najlepszych wskaźników skuteczności i powodzenia w stomatologii.

CZY IMPLANT SIĘ PRZYJMIE?

98,9% ZABIEGÓW WSZCZEPIANIA IMPLANTÓW KOŃCZY SIĘ POWODZENIEM.
To rutynowy zabieg odtwarzający nie tylko brakujące zęby, ale utrzymujący kość w kolejnych latach. Utrata zęba często skutkuje zanikiem kości, co odbija się m.in. na estetyce całej twarzy powodując, np. zapadanie się profilu twarzy. Dlatego w każdym wieku należy uzupełniać implantami brakujące zęby. Należy to robić, jak najszybciej po usunięciu zębów, zanim kość zacznie zanikać, a sąsiadujące z luką zęby zaczną się przemieszczać.

CZY JEŚLI NIE MAM WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI KOŚCI W MIEJSCU BRAKU ZĘBA, CZY NADAL MOGĘ MIEĆ IMPLANT?

Brak kości nie oznacza, że na pewno nie możesz mieć wszczepionego implantu. W większości przypadków, w sytuacji deficytu kości, możemy przeprowadzić procedury regeneracyjne, które pozwolą odtworzyć utraconą kość a co za tym idzie umożliwić wszczepienie implantu.

WYMAGANIA 
Implant dentystyczny jest optymalnym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z brakiem jednego lub więcej zębów. Jednakże ważnym wymogiem jest w pełni rozwinięta tkanka kostna. Dlatego implantów nie zakłada się zwykle osobom poniżej 16 roku życia. Kiedy będziesz gotowy na wszczepienie implantu, zostanie dla Ciebie dobrane rozwiązanie biorące pod uwagę Twoje potrzeby, ogólny stan zdrowia oraz ilość i jakość Twojej tkanki kostnej. Te czynniki mają także wpływ na całkowitą długość leczenia.

ZA I PRZECIW
Cała procedura związana z wszczepieniem implantu poprzedzona musi być dokładnym wywiadem lekarskim, który pozwoli na ustalenie istnienia ewentualnych przeciwwskazań do leczenia implantologicznego ze względu na ogólny stan zdrowia.

Możemy wyróżnić przeciwwskazania bezwzględne, które wykluczają możliwość implantacji oraz przeciwwskazania względne, które możemy wyeliminować odpowiednią terapią:

Przeciwwskazania bezwzględne:

  • ciężkie choroby psychiczne,
  • czynna choroba nowotworowa,
  • radioterapia,
  • chemioterapia,
  • zaburzenia hematologiczne,
  • choroby układowe,
  • osteoporoza,
  • alkoholizm,
  • cukrzyca nie dająca się ustabilizować,
  • totalny brak nawyków higienicznych, nie rokujący poprawy.
Przeciwwskazania względne:
  • wiek pacjenta - młodzi poniżej 16 roku życia nie mogą zostać poddani
  • zabiegowi implantacji, ponieważ ich kościec nie jest jeszcze w pełni rozwinięty,
  • zanik kości szczęk -  konieczna wcześniejsza odbudowa kości,
  • choroby układu krążenia,
  • choroba reumatyczna,
  • choroby nerek,
  • choroby wątroby,
  • schorzenia endokrynologiczne,
  • ciąża,
  • cukrzyca dająca się ustabilizować,
  • zła higiena jamy ustnej,
  • choroby dziąseł i przyzębia - zabiegi lecznicze na przyzębiu,
  • zaburzenia zgryzu - leczenie ortodontyczne,
  • nikotynizm - ograniczenie lub zaprzestanie palenia.
ILE KOSZTUJE LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE?

Koszt leczenia implantologicznego jest uzależniony od wielu czynników. 

Czynniki, które mają wpływ na całkowity koszt leczenia obejmują:

  • ilość wszczepionych implantów
  • rodzaj wybranego systemu implantologicznego 
  • rodzaj zastosowanej odbudowy protetycznej na implantach- korona, most lub proteza
  • dodatkowe zabiegi niezbędne do przeprowadzenia prawidłowo leczenia implantologicznego np. odbudowa brakującej kości 
  • stopień złożoności leczenia
  • doświadczenie i wyszkolenie lekarza chirurga

Należy pamiętać, że leczenie implantologiczne (wszczepienie implantów) to często inwestycja na całe życie. Podobnie jak w przypadku każdej innej ważnej decyzji, będziesz chciał przeprowadzić dokładne rozeznanie, aby upewnić się, że trafisz w najlepsze ręce doświadczonego lekarza oraz uzyskasz najlepsze leczenie w rozsądnej cenie. 

Cały proces leczniczy obejmuje: 

  • przygotowanie i kwalifikację pacjenta do leczenia, 
  • bezbłędne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego wszczepienia implantów,
  • opiekę następczą po zabiegową, 
  • wykonanie prawidłowo uzupełnienia protetycznego wspartego na implantach 
  • długofalową opiekę po zakończonym leczeniu

Oddając się w ręce lekarza implantologa, upewnij się, czy ma on wystarczającą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Lekarz, który chce zajmować się implantologią musi przejść różnego rodzaju szkolenia, zarówno z zakresu chirurgii, jak i protetyki implantologicznej.

Wyszkolenie lekarza implantologa to długi wieloletni i żmudny proces wymagający licznych szkoleń z zakresu chirurgii jak i protetyki implantologicznej, niekiedy bardzo kosztownych. Taki lekarz powinien stale podnosić swoje kwalifikacje, to również ma wpływ na ostateczna cenę przeprowadzonego leczenia. 

W GALILEO STOMATOLOGIA mamy ponad 20-letnie doświadczenie w implantologii. Pełen zakres zabiegów implantologicznych wykonuje specjalista w dziedzinach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej. Uczestnik wielu certyfikowanych szkoleń w kraju i za granicą.  

GWARANCJA
Wskaźnik powodzenia integracji implantów z kością jest bardzo wysoki. Integracja ta po trzech latach to odsetek 98%-100% powodzeń, a po dziesięciu latach wskaźnik niepowodzenia wynosi 5%. Powyższe rezultaty kliniczne sprawiły, że implanty stały się godną zaufania procedurą odtwarzającą brakujące zęby. W medycynie nie ma gwarancji, ale jest statystyka. Pracujemy na żywym organizmie, a część reakcji i chorób, które mogą się ujawnić jest nieprzewidywalna, dlatego udzielanie 100% gwarancji na to, iż implant ulegnie integracji z kością byłoby nierzetelne. Udzielamy natomiast gwarancję na nieodpłatny zabieg wymiany implantu na kolejny, jeśli z jakichkolwiek powodów nie ulegnie on integracji z kością w pierwszym roku po zabiegu. 

W przypadku braku integracji implantu(ów) z kością w pierwszym roku po zabiegu, lekarz zobowiązuje się nieodpłatnie do przeprowadzenia ew.ponownej implantacji w miejscu utraconego implantu,  po okresie wygojenia i ponownej kwalifikacji do leczenia implanto-protetycznego. Gwarancja nie obejmuje konieczności następczej odbudowy kości. 

Jeśli natomiast Pacjent zlekceważył zalecenia wynikające z umowy, zaleceń lekarza, gwarancja przestaje obowiązywać.
Pacjent ponosi wszelkie koszty związane z leczeniem poza ośrodkiem, w którym został wszczepiony implant

NIE PODLEGAJĄ GWARANCJI USZKODZENIA:

  • Urazowe (np. w wyniku uderzenia w koronę protetyczną lub innego nieszczęśliwego wypadku) 
  • Powstałe w wyniku naturalnego zaniku kości i zmian w przyzębiu 
  • Wynikające z nie przestrzegania zasad higieny jamy ustnej 
  • Wynikające z nieprzestrzegania zaleceń lekarza stomatologa odnośnie postępowania z uzupełnieniami protetycznymi 
  • Będące wynikiem współistniejącego schorzenia mającego niekorzystny wpływ na układ żujący (np.bruksizm, cukrzyca, osteoporoza, padaczka, stany po leczeniu chemio- i/lub radioterapią)
  • Uzupełnienia protetycznego wspartego na implantach wynikające z utraty zębów sąsiednich a tym samym przeciążenia tegoż uzupełnienia protetycznego

WARUNKI GWARANCJI
Żywotność implantów nie jest ograniczona czasowo. Implant, tak jak naturalny ząb, otoczony jest dziąsłem, które chroni je przed infekcjami. Jeżeli implanty narażone są na działanie bakterii znajdujących się w osadach i w płytce nazębnej, powstaje stan zapalny otaczającego implant dziąsła. Chroniczny stan zapalny spowodowany przez osad na zębach lub implantach prowadzi do zaniku kości i utraty zębów/implantów. Dlatego po sukcesie zabiegu implantacji pozostaje nam wraz z Pacjentem dbanie o jak najdłuższe utrzymanie efektów naszej pracy. Nowe zęby zamocowane na implantach będą długowieczne tylko u tych Pacjentów, którzy podejmą się utrzymać wzorową higienę jamy ustnej. Zaniedbania higieniczne mogą prowadzić do zapalenia kości i odrzutu implantu. Aby pozbyć się trudnych do usunięcia osadów Pacjent powinien dwa do trzech razy w roku czyścić swoje implanty w gabinecie stomatologicznym.

Tak więc na Pacjenta nakłada się też obowiązki. Musi on zobowiązać się na piśmie do przestrzegania higieny jamy ustnej i terminów wizyt kontrolnych. Lekarz kontroluje stan tkanek wokół implantów, sprawdza, czy nie pojawiły się przeciążenia na koronie implantu, czy nie pojawiły się oznaki para funkcji etc. Raz na jakiś czas wykonuje zdjęcie RTG. Jeśli implant zdezintegrował się bez winy Pacjenta wszczepiany jest nowy implant nieodpłatnie w ramach "gwarancji" po powtórnej kwalifikacji. Jeśli natomiast Pacjent zlekceważył obowiązującą umowę to rękojmia przestaje obowiązywać.

CO TO JEST PASZPORT IMPLANTOLOGICZNY?
Implantologiczny Paszport jest dokumentem, dzięki któremu Pacjent, bez względu na miejsce na świecie, w którym w danym momencie się znajduje, umożliwia:

  • zagwarantowanie komfortu Pacjentowi, w dowolnym zakątku świata,
    znalezienie najbliższego autoryzowanego gabinetu - Pacjent dzwoniąc na numer z paszportu otrzyma pomoc w najbliższym gabinecie pracującym w danym systemie implantologicznym,
  • dzięki paszportowi lekarze na całym świecie mogą dowiedzieć się o zastosowanej procedurze u danego Pacjenta i na tej podstawie pomóc w przypadkach nagłych.